Prevence: Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba je závažné onemocnění mozku postihující především starší osoby, ale může se projevit i u lidí v mladším věku. V následujících textech se Vám pokusíme nabídnout co nejvíce informací o tomto onemocnění. A pokud byste zde odpověď na svou otázku nenalezli, budeme rádi, když nás kontaktujete.

Cvičení na provázanost mozkových hemisfér

Nekonečno

Natáhnout ruce před sebe a spojit. Střed osmičky kreslíme před středem svého těla. Očima sledujeme místo, kde právě kreslíme, a tak i očima kreslíme osmičku. Několikrát osmičku obkroužíme. Ve tvaru osmičky si můžete i zaběhat.

Nekonečno očima

Ležatou osmičku lze kreslit jen očima. Nehýbat hlavou, ale pouze očima. Osmičku se snažíme mít co největší. Opakujeme. Cvičení je prospěšné i pro unavené oči po dlouhé práci na počítači.

Písmeno X očima

Očima kreslíme úhlopříčky ve tvaru X, nehýbat hlavou, jen očima.

Tleskání do kříže

Tleskání ve dvojicích: každý sám tleskne – tlesknutí spolu křížem – sám – do druhého kříže – sám – rovnoběžně spolu oběma rukama – sám – spolu křížem… Můžete si tleskat i jen tak ve vzduchu nebo o zeď sami.

Zajímavější je tleskání ve čtyřech: postavte se do  čtverce –  dva a dva proti sobě a v tleskání se budete střídat. Když jedna dvojice tleskne jednotlivě, druhá dvojice tleskne spolu, a tak pořád dokola…

Dvě ruce, dvě možnosti

Když děláme každou rukou něco jiného.

Tato cvičení zaměřují pozornost na prováděný pohyb.